Hodlery Bitcoin kupiły BTC 90% z 2020 r. jako lombardy poławiające nowe wieloryby

Liczebność wielorybów wzrosła o 2% od czasu zmniejszenia o połowę, podczas gdy hodlery dodały 233.000 BTC do swoich pozycji od początku roku.

Hodlery Bitcoin kupiły BTC 90% w 2020 r. jako lombardy poławiające nowe wieloryby NEWS

Jak pokazują najnowsze dane, inwestorzy Bitcoin (BTC) traktują rok 2020 jako dużą szansę akumulacji.

Statystyki z monitorowania łańcucha zasobów Glassnode ujawniają, że czerwcowa akcja cenowa BTC tworzy jeszcze więcej nowych wielorybów.

Wieloryby Bitcoin wzrosła o 2% od czasu zmniejszenia o połowę.
Analizując liczbę podmiotów z udziałem 1.000 BTC i więcej, zarówno w maju, jak i w czerwcu odnotowano wzrost o ok. 1,5%.

Liczba wielorybów, określona w tej metryce, obecnie wynosi 1 840, gwałtownie wzrosła w ciągu tygodnia po zmniejszeniu się o połowę w ubiegłym miesiącu.

Jednostki Bitcoin wielorybów Wykres 2-miesięczny

Jednostki Bitcoin wielorybów Wykres 2-miesięczny. Źródło: Glassnode

Tymczasem z wykresu Glassnode’a „Zmiana pozycji netto Hodlera“ wynika, że z pierwszych 170 dni 2020 roku inwestorzy Bitcoinów gromadzili się na 154 z tych dni.

Pomimo szalenie zróżnicowanych działań cenowych, nastroje wśród długoterminowych inwestorów wyraźnie wskazują na chęć oszczędzania, a nie handlu czy wydawania swoich monet. Wzrost netto ich pozycji wynosi około 233.000 BTC.

Wykres zmiany pozycji netto Bitcoin hodler od roku do dnia dzisiejszego

Wykres zmiany pozycji netto Bitcoin Hodler od roku do dnia dzisiejszego. Źródło: Glassnode

„Długoterminowy trend byków“
Tendencja ta odpowiada innym danym hodlerowskim wcześniej raportowanym przez Cointelegraph. W szczególności, pomimo zmienności cen w tym roku, ponad 60% podaży Bitcoinów pozostało stacjonarne.

Przez ponad rok większość podaży nie zmieniła się, co rozpoczęło się w grudniu 2019 roku i pozostało.

„Długoterminowa bycza tendencja dla Bitcoin“, kolega z działu monitoringu Double-U podsumował liczby wielorybów.

Pod koniec maja jeden z analityków posunął się aż do sugestii, że „faza akumulacji“ Bitcoina trwała w rzeczywistości znacznie dłużej – od wszechobecnego wyżu 20.000 dolarów w grudniu 2017 roku.

Krótkoterminowe wyniki cenowe wydają się jednak niepokoić niektórych. Rezerwy walutowe zaczęły rosnąć w tym tygodniu po długim trendzie spadkowym, zgodnie z wahaniami, które spowodowały, że Bitcoin na krótko spadł poniżej 9 000 USD.